GLS Connect

 

Údaje o balících můžete odeslat v menu "Základní údaje/Uložení a odeslání údajů o balících" nebo kliknutím na oranžový trojúhelník v pravém horním rohu programu.

 

 

Důležitost odesílání dat: Je velice důležité odeslat údaje do GLS včas, jinak hrozí, že nebudou vybrány dobírky. Informace o dobírkách musí být odeslány do 22:00 hod. dne, kdy je balík odeslán. 

Data mohou být odeslána více způsoby:

- přes internet (GLS Connect pošle data na server přes SFTP či HTTPS – lze změnit v nastavení zde)

- e-mailem (exportujte údaje o dobírkách do souboru a ten odešlete do GLS).

- pokud seznam nemůže být odeslán elektronickou cestou, vytiskněte údaje na tiskárně a pošlete do GLS spolu s balíky. Dokument předejte řidiči, který vyzvedává balíky.

Odeslání dat se spustí po kliknutí na tuto nabídku či na trojúhelník v pravém horním rohu programu.

Program se připojí na GLS server a pokud je spojení úspěšné, zahájí se odesílání dat.

Po úspěšném odeslání dat program zobrazí hlášku "Údaje byly úspěšně odeslány".

 

 

 Pokud není počítač připojen k Internetu nebo se nemůžete z nějakých důvodů připojit k serveru GLS, program vám nabídne jiný způsob odeslání dat.

 

 

 

 

Pokud se v levém dolním rohu zobrazí tato ikona, je GLS Connect
úspěšně připojen a údaje mohou být odeslány.

Pro uložení souboru upřesněte adresář, do kterého jej bude program ukládat. Tato data obsahují údaje o balících a dobírkách. Program vytvoří zip nebo csv soubor a automaticky ho otevře. Tento soubor obsahuje jméno souboru, který se má odeslat a emailovou adresu, kam musí být poslán. E-mailová adresa pro odeslání údajů je: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.